This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Online football matches yesterday / today / tomorrow

On this topic:


Онлайн результаты футбольных матчей вчера/сегодня/завтра

Many fans do not use paid sports channels, but like everyone, they want to receive relevant information about football online. Free sports television does not provide high-quality sports service, since the list of sports broadcasts on them is limited, and even there is a clear advantage in the direction of various series, cartoons and detective stories. Our modern and relevant section will help to solve this problem.

The Football Today section is the most convenient and quick way to get information about the fights currently taking place, about their current score, decisions of the referee (yellow and red cards, fouls, penalties and penalties, etc.), the tournament position of teams in various championships, competitions and football championships. Information captures all the events that occur today, online broadcasts are conducted from different parts of the planet and are based only on verified data. The title says the time it started and its status.

Football Online

Ukraine - Premier League October 19th
FT Carpathians Lviv 0 - 0 Lviv
FT Zarya Lugansk 2 - 1 Gum
Ukraine - Premier League The 20th of October
11:00 Mariupol ? -? SC Dnipro-1
2 p.m. Dynamo Kiev ? -? Alexandria
16:30 Olympic ? -? Vorskla
Russia - Premier League October 19th
FT Tambov 12 Ural
FT Spartak Moscow 0 - 0 Rubin Kazan
FT Zenit St. Petersburg 6 - 1 Rostov
Russia - Premier League The 20th of October
68 ' Orenburg 0 - 1 Wings of the Soviets of Samara Live
11:00 FC Ufa ? -? CSKA
13:30 Arsenal Tula ? -? Pfc sochi
16:00 Dynamo Moscow ? -? FC Krasnodar
England - Premier League October 19th
FT Everton twenty West Ham United
FT AFC Bournemouth 0 - 0 Norwich city
FT Aston Villa 2 - 1 Brighton & Hove Albion
FT Chelsea 10 Newcastle United
FT Leicester City 2 - 1 Burnley
FT Tottenham Hotspur eleven Watford
FT Wolverhampton Wanderers eleven Southampton
FT Crystal Palace 0 - 2 Manchester city
England - Premier League The 20th of October
15:30 Manchester United ? -? Liverpool
Germany - Bundesliga October 19th
FT 1. FC Union Berlin twenty Freiburg
FT Augsburg 2 - 2 Bavaria
FT Fortuna düsseldorf 10 Mainz 05
FT RB Leipzig eleven Wolfsburg
FT Werder eleven Hertha bsc
FT Borussia Dortmund 10 Borussia mönchengladbach
Germany - Bundesliga The 20th of October
13:30 1. FC Köln ? -? SC Paderborn 07
16:00 Hoffenheim ? -? Schalke 04
Italy - Serie A October 19th
FT Lazio 3 - 3 Atalanta
FT Napoli twenty Verona
FT Juventus 2 - 1 Bologna
Italy - Serie A The 20th of October
10:30 Sassuolo ? -? Inter
13:00 Cagliari ? -? Slept
13:00 Sampdoria ? -? Roma
13:00 Udinese ? -? Torino
16:00 Parma ? -? Genoa
18:45 Milan ? -? Lecce
Spain - LaLiga Santander October 19th
FT Eibar 0 - 3 Barcelona
FT Atletico Madrid eleven Valencia
FT Getafe twenty Leganes
FT Mallorca 10 RealMadrid
Spain - LaLiga Santander The 20th of October
10 a.m. Deportivo Alaves ? -? Celta
12:00 Real Sociedad ? -? Betis
2 p.m. Espanyol ? -? Villarreal
16:30 Athletic Bilbao ? -? Real valladolid
19:00 Seville ? -? Levante
England - Championship October 19th
FT Blackburn rovers 2 - 2 Huddersfield Town
FT Barnsley eleven Swansea city
FT Brentford 3 - 2 Millwall
FT Charlton thirty Derby County
FT Hull city 2 - 3 Queens Park Rangers
FT Leeds United 10 Birmingham city
FT Luton Town thirty Bristol City
FT Middlesbrough 0 - 1 West Bromwich Albion
FT Reading 10 Preston North End
FT Stoke City twenty Fulham
England - Championship The 20th of October
13:00 Wigan Athletic ? -? Nottingham forest
England - League 1 October 19th
FT Wimbledon 10 Portsmouth
FT Bolton Wanderers 13 Rochdale
Canc. Bury ? -? Blackpool
FT Doncaster Rovers twenty Bristol Rovers
FT Fleetwood 4 - 1 Burton albion
FT Gillingham 12 Peterborough United
FT MK Dons 0 - 0 Coventry City
FT Rotherham united 12 Oxford united
FT Wycombe Wanderers 10 Sunderland
England - League 1 The 20th of October
11:00 Accrington Stanley ? -? Ipswich Town
England - League 2 October 19th
FT Bradford city 2 - 1 Crowley Town
FT Cambridge united 4 - 0 Exeter City
FT Colchester united 0 - 1 Morecambe
FT Crew Alexandra 3 - 1 Swindon town
FT Forest Green Rovers 2 - 2 Mansfield Town
FT Grimsby Town 0 - 4 Leighton Orient
FT Newport 2 - 1 Scunthorpe
FT Northampton Town twenty Salford City
FT Oldham Athletic 0 - 1 Malesfield
FT Plymouth Argyle twenty Carlisle United
FT Port vale eleven Stevenage
FT Wallsall 12 Cheltenham Town
France - Ligue 1 October 19th
FT Lyon 0 - 0 Dijon
FT Angers 0 - 1 Brest
FT Metz 10 Nantes
FT Toulouse 2 - 1 Lille
FT Him eleven Amiens
FT Reims 10 Montpellier
France - Ligue 1 The 20th of October
13:00 Bordeaux ? -? Saint Etienne
3 p.m. Monaco ? -? Rennes
19:00 Marseilles ? -? Strasbourg
France - Ligue 2 October 19th
FT Le Havre 2 - 2 Lorient
Germany - Second Bundesliga October 19th
FT FC St. Pauli 0 - 1 SV Darmstadt 98
FT SSV Jahn Regensburg 10 SV Sandhausen
FT SV Wehen Wiesbaden 0 - 0 1. FC Heidenheim 1846
Germany - Second Bundesliga The 20th of October
11:30 Hannover 96 ? -? Vfl osnabrück
11:30 Stuttgart ? -? Holstein Kiel
11:30 VfL Bochum 1848 ? -? Karlsruhe
Germany - Third League October 19th
FT 1. FC Magdeburg 0 - 1 Hansa
FT Eintracht Braunschweig 0 - 0 SpVgg Unterhaching
FT FC Ingolstadt 04 eleven Chemnitzer
FT Preußen münster eleven SG Sonnenhof Großaspach
FT SV Waldhof Mannheim 07 0 - 4 Gallescher
FT TSV 1860 München 0 - 1 Krefelder FC Uerdingen 05
Germany - Third League The 20th of October
11:00 FSV Zwickau ? -? FC Bayern München II
12:00 FC Carl Zeiss Jena ? -? FC Würzburger Kickers
Germany - Regional Bayern October 19th
FT S.V. Heimsteten 0 - 3 Bayreuth
FT S.V.Schalding-Haining 0 - 3 Nuremberg II
FT SV Viktoria Aschaffenburg thirty FC Iloklisen
FT Wacker Burghausen 0 - 2 TSV Aubstadt
FT TSV 1860 Rosenheim 0 - 2 Greuther Furth II
FT TSV Rain AM Lech 0 - 3 Vfb eichstatt
FT Garching 0 - 2 Augsburg II
Germany - Regional Nord October 19th
FT Hannover 96 II 0 - 1 Eintracht Norderstedt
FT SSV Jeddeloh II 13 Hamburg II
Germany - Regional Nord The 20th of October
12:00 Altonaer FC 93 ? -? Oldenburg
12:00 St. Pauli II ? -? Hannoverscher sc
12:00 Holstein kiel ii ? -? Wolfsburg II
12:00 Havelse ? -? Lubeck
13:00 FC Hansa Luneburg ? -? BSV SW Rehden
Germany - Regional Nordost October 19th
FT FSV Optik Rathenow 2 - 1 BFC Dynamo
FT SV Lichtenberg 47 eleven FC Victoria 1889 Berlin
FT VSG Altglienicke 4 - 1 VfB Germania Halberstadt
FT VfB Auerbach 1906 5 - 2 FSV Wacker 90 Nordhausen
FT Moiselwitz fourteen Berliner AK 07
Germany - Regional Nordost The 20th of October
11:30 Energy ? -? BSG Chemie Leipzig
11:30 Hertha II ? -? FSV Union Furstenwalde
Germany - Regional Südwest October 19th
FT Bachlinger SC 3 to 4 1. FC Saarbrucken
FT FC 08 Homburg-Saar 4 - 2 TSG Balingen
FT FK 03 Pirmasens 0 - 0 FSV Frankfurt 1899
FT Offenbacher FC Kickers 1901 13 1. FSV Mainz 05 II
FT Freiburg II 3 - 1 FC Giessen
FT SSV Ulm 1846 3 - 1 TSG 1899 Hoffenheim II
FT SV 07 Elversberg 3 - 1 FC-Astoria Walldorf
FT TSV Steinbach 1921 eleven TUS Rot-Weiss Koblenz
FT Vfr aalen 10 FC Bayern Alzenau 1920
Germany - Bundesliga October 19th
FT FC Schalke 04 II 12 Tus haltern
FT Roth-Weiss Oberhausen 10 S.V. Rudinghausen
FT Fortuna köln twenty Sportfroinde
FT SG Wattenscheid 09 thirty Fortuna düsseldorf ii
FT SV Bergisch Gladbach 09 12 ROT Weiss Essen
FT SV Lippstadt 08 2 - 2 Vfb homberg
FT Bonner SC eleven Borussia Dortmund II
FT Borussia Mönchengladbach II 4 - 1 Wuppertal
Italy - Serie B October 19th
FT Pescara 12 Spice
FT Venice 10 Salernitana
FT Virtus Entella eleven Trapani
FT Benevento 10 Perugia
Italy - Serie B The 20th of October
13:00 Chievo ? -? Ascoli
13:00 Pisa ? -? Crotone
19:00 Empoli ? -? Cremonese
Italy - Serie B October 19th
FT Stabia 4 - 2 Pordenone Calcio
Russia - 1st Division October 19th
FT FC Luch Vladivostok 0 - 1 FC Yenisei Krasnoyarsk
FT FC Ska-Khabarovsk eleven Tom
FT FC Avangard Kursk 2 - 1 Tekstilshchik Ivanovo
FT FC Mordovia 0 - 3 FC Krasnodar-2
FT FC Nizhny Novgorod 10 FC Khimki
FT Chayka peschanokopskoye 2 - 1 FC Spartak-2 Moscow
FT FC Armavir 0 - 0 FC Rotor Volgograd
FT FC Fakel Voronezh 0 - 4 FC Shinnik Yaroslavl
FT FC Baltika Kaliningrad 10 FC Neftekhimik Nizhnekamsk
FT Torpedo Moscow 0 - 1 FC Chertanovo Moscow
Russia - 2nd Division :: Ural / Volga Region The 20th of October
Ht Ural ii twenty Lada tolyatti Live
10 a.m. FC Chelyabinsk ? -? KamAZ
10 a.m. Lada SOK ? -? FC Ufa II
10 a.m. Volga Ulyanovsk ? -? Zenit Izhevsk
11:00 Nosta ? -? Zvezda perm
12:00 Akron Tolyatti ? -? Tyumen
Russia - 2nd Division :: center October 19th
FT FC Rotor Volgograd II 0 - 3 Dynamo Bryansk
FT Khimik-Arsenal 4 - 2 FC Ryazan
FT Zorky Krasnogorsk 4 - 2 Ararat moscow
FT Falcon Saratov 2 - 1 Salyut belgorod
FT Kvant obninsk 0 - 4 Kaluga
FT Strogino 0 - 2 Metallurg Lipetsk
Russia - 2nd Division :: center The 20th of October
10 a.m. Khimki 2 ? -? Saturn
Russia - 2nd Division :: south October 19th
FT Legion dinamo twenty Anji Makhachkala
FT Spartak Nalchik 0 - 1 SKA Rostov-on-Don
FT Chernomorets 4 - 0 Urozhay
FT Krasnodar 3 4 - 2 friendship
FT Mashuk-KMV 0 - 0 Inter Cherkessk
FT Alanya 3 - 1 Biologist-Novokubansk
Russia - 2nd Division :: south The 20th of October
11:30 Fk makhachkala ? -? Dynamo Stavropol
12:00 FC Volgar ? -? Spartak Vladikavkaz
Russia - 2nd Division :: West October 19th
FT Banner twenty Kolomna
FT Leeningradets 0 - 0 Olimp khimki
FT FC Dolgoprudny 2 - 1 Zenit St. Petersburg II
FT Torpedo Vladimir 2 - 1 Zvezda Saint Petersburg
FT Murom 5 - 1 Luki-Energiya
Spain - Segunda :: group I The 20th of October
10 a.m. Ibiza-Eivissa ? -? Atletico Balears
10 a.m. Internacional de Madrid CF ? -? Pena Dep. Santa eulalia
10 a.m. Rayo Mahadaonda ? -? Melilla
10 a.m. San sebastian de los reyes ? -? Celta (B)
10 a.m. Sporting Gijon B ? -? Real Oviedo B
11:00 Las Palmas B ? -? Las rozas cf
3 p.m. Pontevedra ? -? Getafe B
3 p.m. Racing Ferrol ? -? Atletico Madrid B
3 p.m. Langreo ? -? Marino
16:00 Koruho ? -? Real Castilla
Spain - Segunda :: group II October 19th
FT Real union 0 - 1 Athletic Bilbao B
FT Osasuna (B) twenty Unionistas de salamanca
FT SD Amorebieta 0 - 1 Logronies
FT Real Valladolid B 10 Alaves b
FT Arena getxo 0 - 2 Burgos
Spain - Segunda :: group II The 20th of October
14:30 Tudelano ? -? Guihuelo
3 p.m. CD Calahorra ? -? Baracaldo
3 p.m. Club haro deportivo ? -? Real Sociedad B
3 p.m. Salamanca CF UDS ? -? Isarra
16:00 Leones ? -? SD Leoy
Spain - Segunda :: group III October 19th
FT Liagoster eleven Barcelona (B)
FT Attletico levante ud 3 - 1 UE Cornella
FT Villarreal (B) 13 Lleida
Spain - Segunda :: group III The 20th of October
10 a.m. AE Prat ? -? Castellon
10 a.m. Ejea ? -? Valencia (B)
10 a.m. Gimnastic ? -? La nucia
Canc. Orienthuela ? -? Reus
3 p.m. Badalona ? -? Olot
3 p.m. Orienthuela ? -? FC Andorra
15:30 Sabadell ? -? Espanyol (B)
5 p.m. Hercules ? -? Ebro
Spain - Segunda :: group IV The 20th of October
10 a.m. UKAM Murcia ? -? CD Badajoz
10 a.m. Villarrobledo ? -? Sevilla Atletico
3 p.m. Linense ? -? Granada B
15:30 Attletico sanluqueno cf ? -? Villarrubia CF
16:00 CF Talavera de la Reina ? -? Cadiz b
16:00 Cartagena ? -? Cordoba
16:00 Don benito ? -? Real murcia
16:00 Marbella FC ? -? Recreative
16:00 Merida ? -? Yeclano
16:00 San fernando cd ? -? Algeciras
England - National League North October 19th
FT Alfreton Town 2 - 4 Farsley celtic
FT Blyth Spartans 2 - 2 Chester
Postp Brackley town ? -? Spennimour Town
FT Gloucester City 10 Bradford Park Avenue
Postp Kettering town ? -? Altrincham
Postp King's lynn town ? -? Leamington
FT Telford 4 - 1 Guisley
England - National League South October 19th
Postp Billerique ? -? Welstone
Postp Chippenham town ? -? Hemel Hempstead
FT Concord Rangers 0 - 2 Hungerford Town
FT St. Albans 0 - 1 Bath city
FT Tonbridge Angels 12 Chelmsford
France - Division 1 :: Women October 19th
FT Bordeaux thirty Marseilles
FT Fleury Merogis eleven ASJ Soyaux
FT Montpellier thirty Metz
FT Reims 0 - 1 Guingamp
FT PSG twenty Fc paris
France - Division 1 :: Women The 20th of October
12:45 Dijon foot ? -? Olympique lyonnais
Germany - Bundesliga :: Women The 20th of October
12:00 1. Ffc Frankfurt ? -? Vfl wolfsburg
12:00 FC Bayern Munich ? -? 1. FFC Turbine Potsdam 71
12:00 SC Freiburg ? -? FF Usv Jena
12:00 Sc sand ? -? MSV 02 Duisburg
12:00 Sgs Essen-Schonebeck 19/68 ? -? 1 FC Cologne
Italy - Serie C :: group A October 19th
FT Aurora Pro Patria 1919 eleven Vercelli
FT US Pianese eleven Monza
FT SS Arezzo eleven Alessandria
Italy - Serie C :: group A The 20th of October
13:00 ASDC Gozzano ? -? Olbia
13:00 Como ? -? US Citta DI Pontedera
13:00 Novara ? -? Carrarese
13:00 US Pergolettese 1932 ? -? Robur siena
13:00 Pistoiese ? -? AS Giana Erminio
15:30 Juventus U23 ? -? Renate
15:30 Albinoleffe ? -? Calcio Lecco 1912
Italy - Serie C :: group B October 19th
FT Sudtirol thirty Gubbio
FT Ravenna FC 1913 12 FC Arzignano Valchiampo
FT SS Sambenedettese Calcio 12 Virtus Verona
Italy - Serie C :: group B The 20th of October
13:00 Imoles Calcio ? -? Feralpi salo
13:00 Rimini ? -? Cesena fc
13:00 Tristina ? -? Padova
15:30 Carpy ? -? Alma juventus fano
15:30 Vicenza ? -? Reggio Audace FC
15:30 Ssd Vis Pesaro 1898 ? -? Piacenza
Italy - Serie C :: group C October 19th
FT AZ Picerno ASD 0 - 0 Virtus Francavilla Calcio
FT AS Viterbese Castrense 6 - 1 Rende
Italy - Serie C :: group C The 20th of October
13:00 US Avellino 1912 ? -? Bari
13:00 As bisceglie ? -? Ternana
13:00 Monopoli ? -? Regina
13:00 Sicula leonzio ? -? Rieti
13:00 Vibonese ? -? Catania
15:30 Cavese 1919 ? -? Casertana fc
15:30 Teramo ? -? Paganese
15:30 Catanzaro ? -? Potenza
Spain - LaLiga SmartBank October 19th
FT Alcorcon 2 - 2 Almeria
FT Ponferradina eleven Numance
FT Lugo 3 - 2 Huesca
FT Elche 0 - 1 Sporting Gijon
FT Extremadura 0 - 3 Rayo Vallecano
Spain - LaLiga SmartBank The 20th of October
10 a.m. Fuenlabrada CF ? -? Albacete
2 p.m. Deportivo La Coruna ? -? Malaga
16:00 Tenerife ? -? Racing Santander
16:00 Real oviedo ? -? Girona
19:00 Real zaragoza ? -? CD Mirandes
Spain - Primera Division :: Women October 19th
FT Athletic Bilbao 2 - 1 Real Betis Femenino
FT Huelva 0 - 1 Deportivo La Coruna
FT UD Granadilla Tenerife Sur 0 - 0 Real Sociedad
Spain - Primera Division :: Women The 20th of October
10 a.m. Atletico Madrid ? -? Madrid femenino
10 a.m. Cd tacon ? -? Levante
10 a.m. Seville ? -? Espanyol
11:00 Rayo Vallecano ? -? Valencia
2 p.m. Barcelona ? -? Logrono

Updated: 10/20/2019 at 12:59:01




Football yesterday

Ukraine - Premier League October 19th
FT Carpathians Lviv 0 - 0 Lviv
FT Zarya Lugansk 2 - 1 Gum
Russia - Premier League October 19th
FT Tambov 12 Ural
FT Spartak Moscow 0 - 0 Rubin Kazan
FT Zenit St. Petersburg 6 - 1 Rostov
England - Premier League October 19th
FT Everton twenty West Ham United
FT AFC Bournemouth 0 - 0 Norwich city
FT Aston Villa 2 - 1 Brighton & Hove Albion
FT Chelsea 10 Newcastle United
FT Leicester City 2 - 1 Burnley
FT Tottenham Hotspur eleven Watford
FT Wolverhampton Wanderers eleven Southampton
FT Crystal Palace 0 - 2 Manchester city
Germany - Bundesliga October 19th
FT 1. FC Union Berlin twenty Freiburg
FT Augsburg 2 - 2 Bavaria
FT Fortuna düsseldorf 10 Mainz 05
FT RB Leipzig eleven Wolfsburg
FT Werder eleven Hertha bsc
FT Borussia Dortmund 10 Borussia mönchengladbach
Italy - Serie A October 19th
FT Lazio 3 - 3 Atalanta
FT Napoli twenty Verona
FT Juventus 2 - 1 Bologna
Spain - LaLiga Santander October 19th
FT Eibar 0 - 3 Barcelona
FT Atletico Madrid eleven Valencia
FT Getafe twenty Leganes
FT Mallorca 10 RealMadrid
England - Championship October 19th
FT Blackburn rovers 2 - 2 Huddersfield Town
FT Barnsley eleven Swansea city
FT Brentford 3 - 2 Millwall
FT Charlton thirty Derby County
FT Hull city 2 - 3 Queens Park Rangers
FT Leeds United 10 Birmingham city
FT Luton Town thirty Bristol City
FT Middlesbrough 0 - 1 West Bromwich Albion
FT Reading 10 Preston North End
FT Stoke City twenty Fulham
England - League 1 October 19th
FT Wimbledon 10 Portsmouth
FT Bolton Wanderers 13 Rochdale
Canc. Bury ? -? Blackpool
FT Doncaster Rovers twenty Bristol Rovers
FT Gillingham 12 Peterborough United
FT MK Dons 0 - 0 Coventry City
FT Rotherham united 12 Oxford united
FT Wycombe Wanderers 10 Sunderland
FT Fleetwood 4 - 1 Burton albion
England - League 2 October 19th
FT Bradford city 2 - 1 Crowley Town
FT Cambridge united 4 - 0 Exeter City
FT Colchester united 0 - 1 Morecambe
FT Crew Alexandra 3 - 1 Swindon town
FT Forest Green Rovers 2 - 2 Mansfield Town
FT Grimsby Town 0 - 4 Leighton Orient
FT Newport 2 - 1 Scunthorpe
FT Northampton Town twenty Salford City
FT Oldham Athletic 0 - 1 Malesfield
FT Plymouth Argyle twenty Carlisle United
FT Port vale eleven Stevenage
FT Wallsall 12 Cheltenham Town
France - Ligue 1 October 19th
FT Lyon 0 - 0 Dijon
FT Angers 0 - 1 Brest
FT Metz 10 Nantes
FT Toulouse 2 - 1 Lille
FT Him eleven Amiens
FT Reims 10 Montpellier
France - Ligue 2 October 19th
FT Le Havre 2 - 2 Lorient
Germany - Second Bundesliga October 19th
FT FC St. Pauli 0 - 1 SV Darmstadt 98
FT SSV Jahn Regensburg 10 SV Sandhausen
FT SV Wehen Wiesbaden 0 - 0 1. FC Heidenheim 1846
Germany - Third League October 19th
FT 1. FC Magdeburg 0 - 1 Hansa
FT Eintracht Braunschweig 0 - 0 SpVgg Unterhaching
FT FC Ingolstadt 04 eleven Chemnitzer
FT Preußen münster eleven SG Sonnenhof Großaspach
FT SV Waldhof Mannheim 07 0 - 4 Gallescher
FT TSV 1860 München 0 - 1 Krefelder FC Uerdingen 05
Germany - Regional Bayern October 19th
FT S.V. Heimsteten 0 - 3 Bayreuth
FT S.V.Schalding-Haining 0 - 3 Nuremberg II
FT SV Viktoria Aschaffenburg thirty FC Iloklisen
FT Wacker Burghausen 0 - 2 TSV Aubstadt
FT TSV 1860 Rosenheim 0 - 2 Greuther Furth II
FT TSV Rain AM Lech 0 - 3 Vfb eichstatt
FT Garching 0 - 2 Augsburg II
Germany - Regional Nord October 19th
FT Hannover 96 II 0 - 1 Eintracht Norderstedt
FT SSV Jeddeloh II 13 Hamburg II
Germany - Regional Nordost October 19th
FT FSV Optik Rathenow 2 - 1 BFC Dynamo
FT SV Lichtenberg 47 eleven FC Victoria 1889 Berlin
FT VSG Altglienicke 4 - 1 VfB Germania Halberstadt
FT VfB Auerbach 1906 5 - 2 FSV Wacker 90 Nordhausen
FT Moiselwitz fourteen Berliner AK 07
Germany - Regional Südwest October 19th
FT Bachlinger SC 3 to 4 1. FC Saarbrucken
FT FC 08 Homburg-Saar 4 - 2 TSG Balingen
FT FK 03 Pirmasens 0 - 0 FSV Frankfurt 1899
FT Offenbacher FC Kickers 1901 13 1. FSV Mainz 05 II
FT Freiburg II 3 - 1 FC Giessen
FT SSV Ulm 1846 3 - 1 TSG 1899 Hoffenheim II
FT SV 07 Elversberg 3 - 1 FC-Astoria Walldorf
FT TSV Steinbach 1921 eleven TUS Rot-Weiss Koblenz
FT Vfr aalen 10 FC Bayern Alzenau 1920
Germany - Bundesliga October 19th
FT FC Schalke 04 II 12 Tus haltern
FT Roth-Weiss Oberhausen 10 S.V. Rudinghausen
FT Fortuna köln twenty Sportfroinde
FT SG Wattenscheid 09 thirty Fortuna düsseldorf ii
FT SV Bergisch Gladbach 09 12 ROT Weiss Essen
FT SV Lippstadt 08 2 - 2 Vfb homberg
FT Bonner SC eleven Borussia Dortmund II
FT Borussia Mönchengladbach II 4 - 1 Wuppertal
Italy - Serie B October 19th
FT Pescara 12 Spice
FT Venice 10 Salernitana
FT Virtus Entella eleven Trapani
FT Benevento 10 Perugia
FT Stabia 4 - 2 Pordenone Calcio
Russia - 1st Division October 19th
FT FC Luch Vladivostok 0 - 1 FC Yenisei Krasnoyarsk
FT FC Ska-Khabarovsk eleven Tom
FT FC Avangard Kursk 2 - 1 Tekstilshchik Ivanovo
FT FC Mordovia 0 - 3 FC Krasnodar-2
FT FC Nizhny Novgorod 10 FC Khimki
FT Chayka peschanokopskoye 2 - 1 FC Spartak-2 Moscow
FT FC Armavir 0 - 0 FC Rotor Volgograd
FT FC Fakel Voronezh 0 - 4 FC Shinnik Yaroslavl
FT FC Baltika Kaliningrad 10 FC Neftekhimik Nizhnekamsk
FT Torpedo Moscow 0 - 1 FC Chertanovo Moscow
Russia - 2nd Division :: center October 19th
FT FC Rotor Volgograd II 0 - 3 Dynamo Bryansk
FT Khimik-Arsenal 4 - 2 FC Ryazan
FT Zorky Krasnogorsk 4 - 2 Ararat moscow
FT Falcon Saratov 2 - 1 Salyut belgorod
FT Kvant obninsk 0 - 4 Kaluga
FT Strogino 0 - 2 Metallurg Lipetsk
Russia - 2nd Division :: south October 19th
FT Legion dinamo twenty Anji Makhachkala
FT Spartak Nalchik 0 - 1 SKA Rostov-on-Don
FT Chernomorets 4 - 0 Urozhay
FT Krasnodar 3 4 - 2 friendship
FT Mashuk-KMV 0 - 0 Inter Cherkessk
FT Alanya 3 - 1 Biologist-Novokubansk
Russia - 2nd Division :: West October 19th
FT Banner twenty Kolomna
FT Leeningradets 0 - 0 Olimp khimki
FT FC Dolgoprudny 2 - 1 Zenit St. Petersburg II
FT Torpedo Vladimir 2 - 1 Zvezda Saint Petersburg
FT Murom 5 - 1 Luki-Energiya
Spain - Segunda :: group II October 19th
FT Real union 0 - 1 Athletic Bilbao B
FT Osasuna (B) twenty Unionistas de salamanca
FT SD Amorebieta 0 - 1 Logronies
FT Real Valladolid B 10 Alaves b
FT Arena getxo 0 - 2 Burgos
Spain - Segunda :: group III October 19th
FT Liagoster eleven Barcelona (B)
FT Attletico levante ud 3 - 1 UE Cornella
FT Villarreal (B) 13 Lleida
England - National League North October 19th
FT Alfreton Town 2 - 4 Farsley celtic
FT Blyth Spartans 2 - 2 Chester
Postp Brackley town ? -? Spennimour Town
FT Gloucester City 10 Bradford Park Avenue
Postp Kettering town ? -? Altrincham
Postp King's lynn town ? -? Leamington
FT Telford 4 - 1 Guisley
England - National League South October 19th
Postp Billerique ? -? Welstone
Postp Chippenham town ? -? Hemel Hempstead
FT Concord Rangers 0 - 2 Hungerford Town
FT St. Albans 0 - 1 Bath city
FT Tonbridge Angels 12 Chelmsford
France - Division 1 :: Women October 19th
FT Bordeaux thirty Marseilles
FT Fleury Merogis eleven ASJ Soyaux
FT Montpellier thirty Metz
FT Reims 0 - 1 Guingamp
FT PSG twenty Fc paris
Italy - Serie C :: group A October 19th
FT Aurora Pro Patria 1919 eleven Vercelli
FT US Pianese eleven Monza
FT SS Arezzo eleven Alessandria
Italy - Serie C :: group B October 19th
FT Sudtirol thirty Gubbio
FT Ravenna FC 1913 12 FC Arzignano Valchiampo
FT SS Sambenedettese Calcio 12 Virtus Verona
Italy - Serie C :: group C October 19th
FT AZ Picerno ASD 0 - 0 Virtus Francavilla Calcio
FT AS Viterbese Castrense 6 - 1 Rende
Spain - LaLiga SmartBank October 19th
FT Alcorcon 2 - 2 Almeria
FT Ponferradina eleven Numance
FT Lugo 3 - 2 Huesca
FT Elche 0 - 1 Sporting Gijon
FT Extremadura 0 - 3 Rayo Vallecano
Spain - Primera Division :: Women October 19th
FT Athletic Bilbao 2 - 1 Real Betis Femenino
FT Huelva 0 - 1 Deportivo La Coruna
FT UD Granadilla Tenerife Sur 0 - 0 Real Sociedad

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Football today

Ukraine - Premier League The 20th of October
11:00 Mariupol ? -? SC Dnipro-1
2 p.m. Dynamo Kiev ? -? Alexandria
16:30 Olympic ? -? Vorskla
Russia - Premier League The 20th of October
68 ' Orenburg 0 - 1 Wings of the Soviets of Samara Live
11:00 FC Ufa ? -? CSKA
13:30 Arsenal Tula ? -? Pfc sochi
16:00 Dynamo Moscow ? -? FC Krasnodar
England - Premier League The 20th of October
15:30 Manchester United ? -? Liverpool
Germany - Bundesliga The 20th of October
13:30 1. FC Köln ? -? SC Paderborn 07
16:00 Hoffenheim ? -? Schalke 04
Italy - Serie A The 20th of October
10:30 Sassuolo ? -? Inter
13:00 Cagliari ? -? Slept
13:00 Sampdoria ? -? Roma
13:00 Udinese ? -? Torino
16:00 Parma ? -? Genoa
18:45 Milan ? -? Lecce
Spain - LaLiga Santander The 20th of October
10 a.m. Deportivo Alaves ? -? Celta
12:00 Real Sociedad ? -? Betis
2 p.m. Espanyol ? -? Villarreal
16:30 Athletic Bilbao ? -? Real valladolid
19:00 Seville ? -? Levante
England - Championship The 20th of October
13:00 Wigan Athletic ? -? Nottingham forest
England - League 1 The 20th of October
11:00 Accrington Stanley ? -? Ipswich Town
France - Ligue 1 The 20th of October
13:00 Bordeaux ? -? Saint Etienne
3 p.m. Monaco ? -? Rennes
19:00 Marseilles ? -? Strasbourg
Germany - Second Bundesliga The 20th of October
11:30 Hannover 96 ? -? Vfl osnabrück
11:30 Stuttgart ? -? Holstein Kiel
11:30 VfL Bochum 1848 ? -? Karlsruhe
Germany - Third League The 20th of October
11:00 FSV Zwickau ? -? FC Bayern München II
12:00 FC Carl Zeiss Jena ? -? FC Würzburger Kickers
Germany - Regional Nord The 20th of October
12:00 Altonaer FC 93 ? -? Oldenburg
12:00 St. Pauli II ? -? Hannoverscher sc
12:00 Holstein kiel ii ? -? Wolfsburg II
12:00 Havelse ? -? Lubeck
13:00 FC Hansa Luneburg ? -? BSV SW Rehden
Germany - Regional Nordost The 20th of October
11:30 Energy ? -? BSG Chemie Leipzig
11:30 Hertha II ? -? FSV Union Furstenwalde
Italy - Serie B The 20th of October
13:00 Chievo ? -? Ascoli
13:00 Pisa ? -? Crotone
19:00 Empoli ? -? Cremonese
Russia - 2nd Division :: Ural / Volga Region The 20th of October
Ht Ural ii twenty Lada tolyatti Live
10 a.m. FC Chelyabinsk ? -? KamAZ
10 a.m. Lada SOK ? -? FC Ufa II
10 a.m. Volga Ulyanovsk ? -? Zenit Izhevsk
11:00 Nosta ? -? Zvezda perm
12:00 Akron Tolyatti ? -? Tyumen
Russia - 2nd Division :: center The 20th of October
10 a.m. Khimki 2 ? -? Saturn
Russia - 2nd Division :: south The 20th of October
11:30 Fk makhachkala ? -? Dynamo Stavropol
12:00 FC Volgar ? -? Spartak Vladikavkaz
Spain - Segunda :: group I The 20th of October
10 a.m. Ibiza-Eivissa ? -? Atletico Balears
10 a.m. Internacional de Madrid CF ? -? Pena Dep. Santa eulalia
10 a.m. Rayo Mahadaonda ? -? Melilla
10 a.m. San sebastian de los reyes ? -? Celta (B)
10 a.m. Sporting Gijon B ? -? Real Oviedo B
11:00 Las Palmas B ? -? Las rozas cf
3 p.m. Pontevedra ? -? Getafe B
3 p.m. Racing Ferrol ? -? Atletico Madrid B
3 p.m. Langreo ? -? Marino
16:00 Koruho ? -? Real Castilla
Spain - Segunda :: group II The 20th of October
14:30 Tudelano ? -? Guihuelo
3 p.m. CD Calahorra ? -? Baracaldo
3 p.m. Club haro deportivo ? -? Real Sociedad B
3 p.m. Salamanca CF UDS ? -? Isarra
16:00 Leones ? -? SD Leoy
Spain - Segunda :: group III The 20th of October
10 a.m. AE Prat ? -? Castellon
10 a.m. Ejea ? -? Valencia (B)
10 a.m. Gimnastic ? -? La nucia
Canc. Orienthuela ? -? Reus
3 p.m. Badalona ? -? Olot
3 p.m. Orienthuela ? -? FC Andorra
15:30 Sabadell ? -? Espanyol (B)
5 p.m. Hercules ? -? Ebro
Spain - Segunda :: group IV The 20th of October
10 a.m. UKAM Murcia ? -? CD Badajoz
10 a.m. Villarrobledo ? -? Sevilla Atletico
3 p.m. Linense ? -? Granada B
15:30 Attletico sanluqueno cf ? -? Villarrubia CF
16:00 CF Talavera de la Reina ? -? Cadiz b
16:00 Cartagena ? -? Cordoba
16:00 Don benito ? -? Real murcia
16:00 Marbella FC ? -? Recreative
16:00 Merida ? -? Yeclano
16:00 San fernando cd ? -? Algeciras
France - Division 1 :: Women The 20th of October
12:45 Dijon foot ? -? Olympique lyonnais
Germany - Bundesliga :: Women The 20th of October
12:00 1. Ffc Frankfurt ? -? Vfl wolfsburg
12:00 FC Bayern Munich ? -? 1. FFC Turbine Potsdam 71
12:00 SC Freiburg ? -? FF Usv Jena
12:00 Sc sand ? -? MSV 02 Duisburg
12:00 Sgs Essen-Schonebeck 19/68 ? -? 1 FC Cologne
Italy - Serie C :: group A The 20th of October
13:00 ASDC Gozzano ? -? Olbia
13:00 Como ? -? US Citta DI Pontedera
13:00 Novara ? -? Carrarese
13:00 US Pergolettese 1932 ? -? Robur siena
13:00 Pistoiese ? -? AS Giana Erminio
15:30 Juventus U23 ? -? Renate
15:30 Albinoleffe ? -? Calcio Lecco 1912
Italy - Serie C :: group B The 20th of October
13:00 Imoles Calcio ? -? Feralpi salo
13:00 Rimini ? -? Cesena fc
13:00 Tristina ? -? Padova
15:30 Carpy ? -? Alma juventus fano
15:30 Vicenza ? -? Reggio Audace FC
15:30 Ssd Vis Pesaro 1898 ? -? Piacenza
Italy - Serie C :: group C The 20th of October
13:00 US Avellino 1912 ? -? Bari
13:00 As bisceglie ? -? Ternana
13:00 Monopoli ? -? Regina
13:00 Sicula leonzio ? -? Rieti
13:00 Vibonese ? -? Catania
15:30 Cavese 1919 ? -? Casertana fc
15:30 Teramo ? -? Paganese
15:30 Catanzaro ? -? Potenza
Spain - LaLiga SmartBank The 20th of October
10 a.m. Fuenlabrada CF ? -? Albacete
2 p.m. Deportivo La Coruna ? -? Malaga
16:00 Tenerife ? -? Racing Santander
16:00 Real oviedo ? -? Girona
19:00 Real zaragoza ? -? CD Mirandes
Spain - Primera Division :: Women The 20th of October
10 a.m. Atletico Madrid ? -? Madrid femenino
10 a.m. Cd tacon ? -? Levante
10 a.m. Seville ? -? Espanyol
11:00 Rayo Vallecano ? -? Valencia
2 p.m. Barcelona ? -? Logrono

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Football tomorrow

England - Premier League October 21
19:00 Sheffield United ? -? Arsenal
Italy - Serie A October 21
18:45 Brescia ? -? Fiorentina
France - Ligue 2 October 21
18:45 Lance ? -? Auxerre
Germany - Second Bundesliga October 21
18:30 DSC Arminia Bielefeld ? -? Hamburg
Germany - Third League October 21
5 p.m. SV Meppen ? -? Victoria Cologne 1904
Germany - Regional Bayern October 21
18:15 1. FC Schweinfurt 05 ? -? Turkgucu Munchen
Germany - Regional Nordost October 21
5 p.m. 1. FC Lokomotive Leipzig ? -? SV Babelsberg 03
Italy - Serie B October 21
19:00 Frosinone ? -? Livorno
Italy - Serie C :: group B October 21
18:45 Modena ? -? Fermana fc

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Football Ukraine

Ukraine - Premier League October 18th
FT Shakhtar Donetsk 6 - 0 FC Kolos Kovalivka
Ukraine - Premier League October 19th
FT Carpathians Lviv 0 - 0 Lviv
FT Zarya Lugansk 2 - 1 Gum
Ukraine - Premier League The 20th of October
11:00 Mariupol ? -? SC Dnipro-1
2 p.m. Dynamo Kiev ? -? Alexandria
16:30 Olympic ? -? Vorskla
Ukraine - Cup 2 October
FT Rukh vynnyky 0 - 1 Mariupol
Ukraine - Super Bowl July 28th
FT Dynamo Kiev 2 - 1 Shakhtar Donetsk
Ukraine - 1 league October 19th
FT Agrobiznes volochisk twenty Chernomorets
FT Fc minaj twenty Vanguard Kramatorsk
FT Girnik-sport 2 - 4 Volhynia
FT Opfk Cherkashchyna 0 - 0 Prykarpattya Ivano-Frankivsk
13:30 FC Metalist 1925 ? -? Obolon-brovar
Ukraine - 1 league The 20th of October
13:00 MFC Metalurh Zaporizhya ? -? MFC Mykolaiv
13:30 Rukh vynnyky ? -? Ingulets
Ukraine - 1 league October 19th
FT FC Balkany eleven FC Kremin Kreminchuh

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Champions League

Champions League - Group A October 1st
FT RealMadrid 2 - 2 Bruges
FT Galatasaray 0 - 1 Paris Saint-Germain
Champions League - Group B October 1st
FT Crvena Star 3 - 1 Olympiacos
FT Tottenham Hotspur 2 - 7 Bavaria
Champions League - Group C October 1st
FT Atalanta 12 Shakhtar Donetsk
FT Manchester city twenty Dynamo Zagreb
Champions League - Group D October 1st
FT Juventus thirty Bayer
FT Lokomotiv Moscow 0 - 2 Atletico Madrid
Champions League - Group E 2 October
FT Genk 0 - 0 Napoli
FT Liverpool 4 - 3 Salzburg
Champions League - Group F 2 October
FT Slavia Prague 0 - 2 Borussia Dortmund
FT Barcelona 2 - 1 Inter
Champions League - Group G 2 October
FT RB Leipzig 0 - 2 Lyon
FT Zenit St. Petersburg 3 - 1 Benfica
Champions League - Group H 2 October
FT Lille 12 Chelsea
FT Valencia 0 - 3 Ajax
Champions League Qualification August 27
FT FC Krasnodar 12 Olympiacos
FT Crvena Star eleven Young boys
FT Rosenborg eleven Dynamo Zagreb
Champions League Qualification August 28
FT Ajax twenty APOEL
FT Bruges 2 - 1 Lask
FT Slavia Prague 10 CFR Cluj
Champions League - Qualification :: Preliminary round June 25
FT Tre penne galazzano 0 - 1 Santa coloma
FT Feronikeli 10 Lincoln
Champions League - Qualification :: Preliminary round June 28
FT Feronikeli 2 - 1 Santa coloma

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Europa League

Europa League - Group A October 3rd
FT F91 Dudelange fourteen Karabakh FC
FT Seville 10 APOEL
Europa League - Group B October 3rd
FT Lugano 0 - 0 Dynamo Kiev
FT Malmo eleven Copenhagen
Europa League Group C October 3rd
FT FC Krasnodar 12 Getafe
FT Trabzonspor 2 - 2 Basel
Europa League - Group D October 3rd
FT Rosenborg fourteen PSV Eindhoven
FT Sporting 2 - 1 Lask
Europa League - Group E October 3rd
FT Celtic twenty CFR Cluj
FT Lazio 2 - 1 Rennes
Europa League - Group F October 3rd
FT Arsenal 4 - 0 Standard Liege
FT Vitoria de guimaraes 0 - 1 Eintracht F
Europa League - Group G October 3rd
FT Feyenoord twenty Porto
FT Young boys 2 - 1 Rangers
Europa League - Group H October 3rd
FT CSKA 0 - 2 Espanyol
FT Ferencvaros 0 - 3 Ludogorets
Europa League - Group I October 3rd
FT Alexandria eleven Gent
FT Saint Etienne eleven Wolfsburg
Europa League - Group J October 3rd
FT Istanbul Basaksehi eleven Borussia mönchengladbach
FT Wolfsberg eleven Roma
Europa League - Group K October 3rd
FT Besiktas 0 - 1 Wolverhampton Wanderers
FT SC Braga 2 - 2 Slovan Bratislava
Europa League - Group L October 3rd
FT FC Astana 12 Partizan Belgrade
FT AZ Alkmaar 0 - 0 Manchester United
Europa League - Qualification August 29
FT Karabakh FC 2 - 1 Linfield
FT Riga FC 10 Copenhagen
FT AIK fourteen Celtic
FT Apollo 0 - 4 PSV Eindhoven
FT BATE twenty FC Astana
FT Bnei Yehuda Tel Aviv 0 - 1 Malmo
FT Molde eleven Partizan Belgrade
FT PAOK Thessaloniki 3 - 2 Slovan Bratislava
FT Zarya Lugansk 2 - 2 Espanyol
FT Spartak Moscow 12 SC Braga
FT Hapoel 0 - 3 Feyenoord
FT Trabzonspor 0 - 2 AEK Athens
FT Ferencvaros 4 - 2 Suduva
FT Rijeka eleven Gent
Aet Royal antwerp fourteen AZ Alkmaar
FT Maribor 2 - 2 Ludogorets
FT Eintracht F thirty Strasbourg
FT Rangers 10 Legia
FT Wolverhampton Wanderers 2 - 1 Torino
FT Vitoria de guimaraes 10 FC FCSB
Aet F91 dudelange 2 - 1 Ararat Armenia
Europa League - Qualification :: Preliminary round July 2
FT St Joseph's twenty FC Prishtina
Europa League - Qualification :: Preliminary round 4th of July
FT Cardiff met university 2 - 1 FC Progres Niederkorn
FT UE Engordany 2 - 1 La fiorita
FT Runavik 0 - 0 Ballymena united
FT Europa fc 4 - 0 San julia
FT Cliftonville 4 - 0 Barry town
FT Tre fiori 0 - 4 Klaksvik

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




World Cups

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




European Cups

EURO 2016 - Final July 10th
Aet Portugal 10 France
EURO 2016 - Semi-finals
FT Portugal twenty Wales
EURO 2016 - Semi-finals July 7th
FT Germany 0 - 2 France
EURO 2016 - Quarter-finals 3 July
FT France 5 - 2 Iceland
EURO 2016 - Quarter-finals July 2
Aet Germany 1 - 1 6 - 5 Italy
EURO 2016 - Quarter-finals 30 June
Aet Poland 1 - 1 3 - 5 Portugal
EURO 2016 - Quarter-finals July 1
FT Wales 3 - 1 Belgium
EURO 2016 - Round of last 16 June 25
Aet Croatia 0 - 1 Portugal
EURO 2016 - Round of last 16 27th of June
FT England 12 Iceland
EURO 2016 - Round of last 16 June 26th
FT France 2 - 1 Ireland
FT Germany thirty Slovakia
FT Hungary 0 - 4 Belgium
EURO 2016 - Round of last 16 27th of June
FT Italy twenty Spain
EURO 2016 - Round of last 16 June 25
Aet Switzerland 1 - 1 4 - 5 Poland
FT Wales 10 Northern Ireland
EURO 2016 - Group A June 11
FT Albania 0 - 1 Switzerland
EURO 2016 - Group A June 15th
FT France twenty Albania
EURO 2016 - Group A June 10th
FT France 2 - 1 Romania
EURO 2016 - Group A June 19
FT Romania 0 - 1 Albania
EURO 2016 - Group A June 15th
FT Romania eleven Switzerland
EURO 2016 - Group A June 19
FT Switzerland 0 - 0 France
EURO 2016 - Group B June 11
FT England eleven Russia
EURO 2016 - Group B June 16th
FT England 2 - 1 Wales
EURO 2016 - Group B June 15th
FT Russia 12 Slovakia
EURO 2016 - Group B June 20
FT Russia 0 - 3 Wales
FT Slovakia 0 - 0 England
EURO 2016 - Group B June 11
FT Wales 2 - 1 Slovakia
EURO 2016 - Group C June 16th
FT Germany 0 - 0 Poland
EURO 2016 - Group C 12 June
FT Germany twenty Ukraine
EURO 2016 - Group C 21st of June
FT Northern Ireland 0 - 1 Germany
EURO 2016 - Group C 12 June
FT Poland 10 Northern Ireland
EURO 2016 - Group C June 16th
FT Ukraine 0 - 2 Northern Ireland
EURO 2016 - Group C 21st of June
FT Ukraine 0 - 1 Poland
EURO 2016 - Group D 21st of June
FT Croatia 2 - 1 Spain
EURO 2016 - Group D June 17
FT Czech Republic 2 - 2 Croatia
EURO 2016 - Group D 21st of June
FT Czech Republic 0 - 2 Turkey
EURO 2016 - Group D June 13th
FT Spain 10 Czech Republic
EURO 2016 - Group D June 17
FT Spain thirty Turkey
EURO 2016 - Group D 12 June
FT Turkey 0 - 1 Croatia
EURO 2016 - Group E June 18th
FT Belgium thirty Ireland
EURO 2016 - Group E June 13th
FT Belgium 0 - 2 Italy
FT Ireland eleven Sweden
EURO 2016 - Group E June, 22
FT Italy 0 - 1 Ireland
EURO 2016 - Group E June 17
FT Italy 10 Sweden
EURO 2016 - Group E June, 22
FT Sweden 0 - 1 Belgium
EURO 2016 - Group F June 14th
FT Austria 0 - 2 Hungary
EURO 2016 - Group F June, 22
FT Hungary 3 - 3 Portugal
FT Iceland 2 - 1 Austria
EURO 2016 - Group F June 18th
FT Iceland eleven Hungary
FT Portugal 0 - 0 Austria
EURO 2016 - Group F June 14th
FT Portugal eleven Iceland
EURO - Qualification :: Group A March 22
FT Bulgaria eleven Montenegro
FT England fifty Czech
EURO - Qualification :: Group A March 25
FT Kosovo eleven Bulgaria
FT Montenegro fifteen England
EURO - Qualification :: Group A June 7th
FT Czech 2 - 1 Bulgaria
FT Montenegro eleven Kosovo
EURO - Qualification :: Group A June 10th
FT Bulgaria 2 - 3 Kosovo
FT Czech thirty Montenegro
EURO - Qualification :: Group A September 7th
FT Kosovo 2 - 1 Czech
FT England 4 - 0 Bulgaria
EURO - Qualification :: Group A October 11
FT Czech 2 - 1 England
FT Montenegro 0 - 0 Bulgaria
EURO - Qualification :: Group A October 14
FT Bulgaria 0 - 6 England
FT Kosovo twenty Montenegro
EURO - Qualification :: Group B March 22
FT Luxembourg 2 - 1 Lithuania
FT Portugal 0 - 0 Ukraine
EURO - Qualification :: Group B March 25
FT Luxembourg 12 Ukraine
FT Portugal eleven Serbia
EURO - Qualification :: Group B June 7th
FT Lithuania eleven Luxembourg
FT Ukraine fifty Serbia
EURO - Qualification :: Group B June 10th
FT Serbia 4 - 1 Lithuania
FT Ukraine 10 Luxembourg
EURO - Qualification :: Group B September 7th
FT Lithuania 0 - 3 Ukraine
18:45 Serbia ? -? Portugal
EURO - Qualification :: Group B October 11
FT Portugal thirty Luxembourg
FT Ukraine twenty Lithuania
EURO - Qualification :: Group B October 14
FT Lithuania 12 Serbia
FT Ukraine 2 - 1 Portugal
EURO - Qualification :: Group C March 21
FT Northern Ireland twenty Estonia
FT Netherlands 4 - 0 Belarus
EURO - Qualification :: Group C March 24
FT Northern Ireland 2 - 1 Belarus
FT Netherlands 2 - 3 Germany
EURO - Qualification :: Group C June 8
FT Estonia 12 Northern Ireland
FT Belarus 0 - 2 Germany
EURO - Qualification :: Group C June 11
FT Belarus 0 - 1 Northern Ireland
FT Germany 8 - 0 Estonia
EURO - Qualification :: Group C 6 September
FT Estonia 12 Belarus
FT Germany 2 - 4 Netherlands
EURO - Qualification :: Group C October 10th
FT Belarus 0 - 0 Estonia
FT Netherlands 3 - 1 Northern Ireland
EURO - Qualification :: Group C October 13th
FT Belarus 12 Netherlands
FT Estonia 0 - 3 Germany
EURO - Qualification :: Group D March 23
FT Georgia 0 - 2 Switzerland
FT Gibraltar 0 - 1 Ireland
EURO - Qualification :: Group D 26 March
FT Ireland 10 Georgia
FT Switzerland 3 - 3 Denmark
EURO - Qualification :: Group D June 7th
FT Georgia thirty Gibraltar
FT Denmark eleven Ireland
EURO - Qualification :: Group D June 10th
FT Denmark 5 - 1 Georgia
FT Ireland twenty Gibraltar
EURO - Qualification :: Group D September 5th
FT Gibraltar 0 - 6 Denmark
FT Ireland eleven Switzerland
EURO - Qualification :: Group D 8 September
16:00 Georgia ? -? Denmark
16:00 Switzerland ? -? Gibraltar
EURO - Qualification :: Group D October 12th
FT Georgia 0 - 0 Ireland
FT Denmark 10 Switzerland
EURO - Qualification :: Group D October 15th
FT Gibraltar 2 - 3 Georgia
FT Switzerland twenty Ireland
EURO - Qualification :: Group E March 21
FT Croatia 2 - 1 Azerbaijan
FT Slovakia twenty Hungary
EURO - Qualification :: Group E March 24
FT Wales 10 Slovakia
FT Hungary 2 - 1 Croatia
EURO - Qualification :: Group E June 8
FT Croatia 2 - 1 Wales
FT Azerbaijan 13 Hungary
EURO - Qualification :: Group E June 11
FT Azerbaijan fifteen Slovakia
FT Hungary 10 Wales
EURO - Qualification :: Group E 6 September
FT Slovakia 0 - 4 Croatia
FT Wales 2 - 1 Azerbaijan
EURO - Qualification :: Group E October 10th
FT Croatia thirty Hungary
FT Slovakia eleven Wales
EURO - Qualification :: Group E October 13th
FT Hungary 10 Azerbaijan
FT Wales eleven Croatia
EURO - Qualification :: Group F March 23
FT Malta 2 - 1 Faroe islands
FT Sweden 2 - 1 Romania
FT Spain 2 - 1 Norway
EURO - Qualification :: Group F 26 March
FT Malta 0 - 2 Spain
FT Norway 3 - 3 Sweden
FT Romania 4 - 1 Faroe islands
EURO - Qualification :: Group F June 7th
FT Faroe islands fourteen Spain
FT Norway 2 - 2 Romania
FT Sweden thirty Malta
EURO - Qualification :: Group F June 10th
FT Faroe islands 0 - 2 Norway
FT Malta 0 - 4 Romania
FT Spain thirty Sweden
EURO - Qualification :: Group F September 5th
FT Faroe islands 0 - 4 Sweden
FT Norway twenty Malta
FT Romania 12 Spain
EURO - Qualification :: Group F 8 September
16:00 Romania ? -? Malta
18:45 Spain ? -? Faroe islands
18:45 Sweden ? -? Norway
EURO - Qualification :: Group F October 12th
FT Faroe islands 0 - 3 Romania
FT Malta 0 - 4 Sweden
FT Norway eleven Spain
EURO - Qualification :: Group F October 15th
FT Faroe islands 10 Malta
FT Romania eleven Norway
FT Sweden eleven Spain
EURO - Qualification :: Group G March 21
FT Austria 0 - 1 Poland
FT North macedonia 3 - 1 Latvia
FT Israel eleven Slovenia
EURO - Qualification :: Group G March 24
FT Israel 4 - 2 Austria
FT Poland twenty Latvia
FT Slovenia eleven North macedonia
5 p.m. Israel ? -?
5 p.m. Israel ? -? Austr
EURO - Qualification :: Group G June 7th
FT Austria 10 Slovenia
FT North macedonia 0 - 1 Poland
FT Latvia 0 - 3 Israel
EURO - Qualification :: Group G June 10th
FT North macedonia fourteen Austria
FT Latvia 0 - 5 Slovenia
FT Poland 4 - 0 Israel
EURO - Qualification :: Group G September 5th
FT Israel eleven North macedonia
EURO - Qualification :: Group G 6 September
FT Austria 6 - 0 Latvia
FT Slovenia twenty Poland
EURO - Qualification :: Group G October 10th
FT Austria 3 - 1 Israel
FT North macedonia 2 - 1 Slovenia
FT Latvia 0 - 3 Poland
EURO - Qualification :: Group G October 13th
FT Poland twenty North macedonia
FT Slovenia 0 - 1 Austria
EURO - Qualification :: Group G October 15th
FT Israel 3 - 1 Latvia
EURO - Qualification :: Group H March 22
FT Albania 0 - 2 Turkey
FT Andorra 0 - 2 Iceland
FT Moldova fourteen France
EURO - Qualification :: Group H March 25
FT Turkey 4 - 0 Moldova
FT Andorra 0 - 3 Albania
FT France 4 - 0 Iceland
EURO - Qualification :: Group H June 8
FT Iceland 10 Albania
FT Moldova 10 Andorra
FT Turkey twenty France
EURO - Qualification :: Group H June 11
FT Albania twenty Moldova
FT Andorra 0 - 4 France
FT Iceland 2 - 1 Turkey
EURO - Qualification :: Group H September 7th
FT Iceland thirty Moldova
18:45 France ? -? Albania
18:45 Turkey ? -? Andorra
EURO - Qualification :: Group H October 11
FT Andorra 10 Moldova
FT Iceland 0 - 1 France
FT Turkey 10 Albania
EURO - Qualification :: Group H October 14
FT France eleven Turkey
FT Iceland twenty Andorra
FT Moldova 0 - 4 Albania
EURO - Qualification :: Group I March 21
FT Kazakhstan thirty Scotland
FT Cyprus fifty San marino
FT Belgium 3 - 1 Russia
EURO - Qualification :: Group I March 24
FT Kazakhstan 0 - 4 Russia
FT San marino 0 - 2 Scotland
FT Cyprus 0 - 2 Belgium
EURO - Qualification :: Group I June 8
FT Russia 9 - 0 San marino
FT Belgium thirty Kazakhstan
FT Scotland 2 - 1 Cyprus
EURO - Qualification :: Group I June 11
FT Kazakhstan 4 - 0 San marino
FT Belgium thirty Scotland
FT Russia 10 Cyprus
EURO - Qualification :: Group I 6 September
FT Cyprus eleven Kazakhstan
FT San marino 0 - 4 Belgium
FT Scotland 12 Russia
EURO - Qualification :: Group I October 10th
FT Kazakhstan 12 Cyprus
FT Belgium 9 - 0 San marino
FT Russia 4 - 0 Scotland
EURO - Qualification :: Group I October 13th
FT Kazakhstan 0 - 2 Belgium
FT Cyprus 0 - 5 Russia
FT Scotland 6 - 0 San marino
EURO - Qualification :: group J March 23
FT Bosnia and Herzegovina 2 - 1 Armenia
FT Italy twenty Finland
FT Liechtenstein 0 - 2 Greece
19:45 Liechtenstein ? -? G
19:45 Liechtenstein ? -? Gr
EURO - Qualification :: group J 26 March
FT Armenia 0 - 2 Finland
FT Bosnia and Herzegovina 2 - 2 Greece
FT Italy 6 - 0 Liechtenstein
EURO - Qualification :: group J June 8
FT Armenia thirty Liechtenstein
FT Finland twenty Bosnia and Herzegovina
FT Greece 0 - 3 Italy
EURO - Qualification :: group J June 11
FT Greece 2 - 3 Armenia
FT Italy 2 - 1 Bosnia and Herzegovina
FT Liechtenstein 0 - 2 Finland
EURO - Qualification :: group J September 5th
FT Armenia 13 Italy
FT Bosnia and Herzegovina fifty Liechtenstein
FT Finland 10 Greece
EURO - Qualification :: group J 8 September
13:00 Armenia ? -? Bosnia and Herzegovina
18:45 Finland ? -? Italy
18:45 Greece ? -? Liechtenstein
EURO - Qualification :: group J October 12th
FT Bosnia and Herzegovina 4 - 1 Finland
FT Italy twenty Greece
FT Liechtenstein eleven Armenia
EURO - Qualification :: group J October 15th
FT Finland thirty Armenia
FT Greece 2 - 1 Bosnia and Herzegovina
FT Liechtenstein 0 - 5 Italy

Updated: 10/20/2019 at 12:59:02




Championships of Ukraine, Russia, Italy, Spain, France, England, national cups of these countries, reports on leading European competitions both at the level of national teams and at the level of friendly matches, online football results today from Asia, Africa, North and South America , Oceania and the Caribbean. Detailed statistics of tournaments, showing the current and remaining time of the match. Online football results and line from the CIS countries and competitions within the framework of FIFA, UEFA and the Women's Football Federation. You do not need to constantly refresh the screen with the F5 button or the mouse from the browser menu. The script preinstalled by us, does this automatically after a specified period of time, thereby relieving the upheavals of the match from unnecessary and unnecessary work. The manual update function is for convenience only.

Our service is also useful for fans of gambling, fans who like to bet on sporting events, in particular, on football today in bookmakers. Using this informational and news page, you can track the current situation in your chosen match and evaluate your chances of success by consulting with comments on the latest matches of clubs or teams (which is also available) and looking at the ranking in the selected championship. This information will be a reliable tool for fans of gambling for money, since you can make bets based on the knowledge gained based on the latest match results and real events taking place on the football field at these hours and minutes, that is, online. And this will allow you to keep your nerves in order and not empty your wallet, based on inaccurate data.

Enjoy watching and watch football broadcasts online on the Internet!

Additionally: