This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Інвестування - Пересада А.А.

3.2.2. Визначення грошових потоків з неопрацьованих первинних даних

У даному разі необхідно скласти разом передбачені грошові потоки і не чіпати інформацію з прогнозованого на майбутнє звіту про прибутки і збитки. При розгляді прогнозів з продажу та експлуатаційних витрат необхідно враховувати такі зауваження:

  • враховуються лише ті грошові потоки, що виходять за межі власної підприємницької діяльності, а не ті, які мають форму витрат;
  • грошові потоки від продажу враховуються лише тоді, коли клієнти дійсно заплатять, а не тоді, коли бухгалтер зафіксує факт продажу;
  • враховуються додаткові податки, обумовлені додатковими грошовими потоками інвестиційного проекту. Не варто включати грошові потоки для оподаткування у тому році, в якому вони були нараховані. Краще передбачати відтік коштів на наступний рік, коли ці податки дійсно будуть сплачені.

Сконцентрувавшись на коштах, необхідно звернути особливу увагу на оборотний капітал. Він потрібен для реалізації будь-якого нового проекту, щоб, наприклад, заплатити за матеріально-виробничі запаси, або дати змогу клієнтам оплатити товар або послуги у кредит. Оборотний капітал дійсно включає всі витрати, необхідні для реалізації інвестиційного проекту до тих пір, поки не буде отримано гроші від клієнтів. Чим довший виробничий цикл і більше часу необхідно клієнтам для здійснення платежів, тим більший обсяг оборотного капіталу потрібен.