This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.

Пропозиції

На основі викладеного вище можна сформулювати ряд пропозицій, здійснення яких створить умови для діяльності ТВО "УТН" згідно з високими вимогами до головної державної служби інформації на Першому Національному каналі.

1. Реорганізувати структуру ТВО "УТН", забезпечивши створення замкненого технологічного циклу виробництва програм шляхом введення до складу

ТВО "УТН" операторів, звукорежисерів, освітлювачів, відеоінженерів та водіїв з передачею на баланс відповідного обладнання.

2. Ввести контрактну систему роботи для всіх працівників ТВО "УТН". Дати можливість керівництву ТВО "УТН" проводити самостійну кадрову політику при умові суворої підзвітності за її наслідки.

3. Удосконалити систему фінансових взаєморозрахунків з Національною телекомпанією. Передбачити бюджетне фінансування в обсязі, що передбачає утримання приміщень, обслуговування техніки та покриття витрат на заробітну платню відповідно до штатного розпису. Збільшити долю коштів від тих, що отримані від розміщення реклами в програмах ТВО "УТН" до розмірів, які б забезпечили придбання необхідної техніки, транспорту, обладнання студій та апаратних, а також створення матеріальних умов для працівників ТВО на рівні умов в недержавних телекомпаніях. Проаналізувати можливість введення для ТВО "УТН" субрахунка.

4. До завершення процесу становлення ТВО "УТН" практикувати демонстрацію в ефірі особливо важливих блоків інформаційних програм в запису.

5. Скоротити кількість ланок управління, підпорядкувавши ТВО "УТН" безпосередньо президенту Національної телекомпанії.

6. Реорганізувати кореспондентську мережу. Провести необхідні кадрові зміни, забезпечити технічне переозброєння корпунктів, звівши до мінімуму залежність від місцевих органів влади.

7. Вирішити питання з приміщеннями для ТВО "УТН".

8. Суворо дотримуватись субординації. Вся інформація від керівництва повинна проходити через директора ТВО "УТН" та головного редактора. Не стрибати через голову та не заохочувати такі процеси знизу.

9. Проводити з творчим складом ТВО "УТН" періодичні наради, навчання, круглі столи з питань особливостей поточного моменту, підходів до їх висвітлення, психології сприйняття.

10. Запрошувати керівництво ТВО "УТН" на періодичні наради з питань координації інформаційної політики.

11. Змінити структуру інформаційних програм та направленість матеріалів:

• інформаційні програми повинні відповідати основному принципу — "позитивний конструктивізм"; негативна інформація повинна подаватись так, щоб не створювати у населення відчуття безвиході;

• блок офіційної хроніки зменшити до 30 % від загального ефірного часу за рахунок стислого, узагальнюючого викладу подій дня, розгорнуто подавати тільки основні події;

• звести до мінімуму незаплановані інтерв'ю президента України, не відводити йому роль коментатора власних рішень; це повинні робити інші посадові особи з адміністрації президента, Кабінету Міністрів України, органів місцевої влади;

• збільшити кількість відеоматеріалів з регіонів, пов'язавши їх з основною направленістю програми;

• економічний блок повинен містити наочну і дохідливу інформацію, що в першу чергу цікавить населення;

• міжнародний блок — не тільки відеоогляд супутникового ефіру, а й короткі коментарі посадових осіб з МЗС, інших установ.

12. Кожна помилка в передачі, кожен збій під час ефіру повинні відстежу-ватись, персоніфікуватись і піддаватись серйозному аналізу з відповідними висновками організаційного та фінансового характеру.

Пропозиції 1—4 повинні бути впроваджені в першу чергу. Треба сказати, що дещо з перерахованого в тій чи іншій мірі вже здійснюється. Але перетворення мають носити комплексний характер і мати стислий термін реалізації.